11. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği

0

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 11. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, bu yıl Antalya – Saklıkent’te yapılacak. Gökyüzü tutkunları bir kez daha yıldızların altında buluşacak.

Bu yıl, Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, iki farklı etkinlik olarak gerçekleştirilecek. 25–27 Temmuz 2008’de yapılacak şenlik, amatör gökbilimciliğe başlangıç düzeyinde olacak. Bu şenlikte, daha önceki şenliklerde olduğu gibi, katılımcılara gökyüzü ve gökbilimle ilgili birtakım temel bilgiler verilecek, çeşitli atölye çalışmalarının yanı sıra çıplak gözle ve teleskoplarla gökyüzü gözlemleri yapılacak. Ayrıca, çeşitli yarışma ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Şenlik programında, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nin gezilmesi de yer alıyor.

1-3 Ağustos 2008 tarihlerinde düzenlenecek “Amatör Gökbilimciler” kategorisi, daha önceki şenliklerden en azından birine katılmış ya da amatör gökbilimcilikte kendini geliştirmiş katılımcılara yönelik bir etkinlik olacak. Katılımcılar bu etkinlikte ileri düzey çalışmalar yapma fırsatı bulacaklar.

Kaynaklar

Paylaş

Yazar Hakkında

Yoruma kapalı.