Prof. Ali Alpar TRT FM’e Konuk Oldu

4

Türk Astronomi Derneği Başkanı Prof. Ali Alpar, dün gece (19 Ocak), TRT FM’de yayınlanan “Gecenin İçinden” radyo programına katıldı. Prof. Alpar, 2009 Dünya Astronomi Yılı ve Türkiye’de bu çerçevede gerçekleşecek etkinlikler hakkında dinleyicilere bilgiler verdi.

Dünya Astronomi Yılı 2009

Prof. Ali Alpar’ın konuk olduğu “Gecenin İçinden” programını dinleyebilirsiniz.

Prof. Ali Alpar, TRT FM, “Gecenin İçinden” Programı

Paylaş

Yazar Hakkında

4 yorum

  1. Yazın gök bilim kampına katılan çocuklar bile sunucu arkadaştan daha iyi sorular sormuştu.. .) Astronomi yılının hayırlı olması dileğiyle.. .)

  2. Sunucunun dersine hic calismadığı belli, bazı yerlerde anlamsızca bile konusuyor… Özellikle 2011 meteor düşme konusundaki yorumu ilginçti, Ali Hoca’da cevap vermeye gerek duymadı. Sanırım bahsettiği 2012’de beklenen “sözde” felaket.. Radyo yayınlarında astronominin konusuluyor olması bile güzel bir ilerleme aslında..

  3. Güzel demek ne demek, harika bir ilerleme. Bilsem’deki ilk etkinlikten geldim şimdi.. Gayet güzeldi.. .) Ufaklıklar çok fena soru soruyorlar..

  4. Bilsem’deki etkinliği ben gitmeyi okadar istememe rağmen kaçırdım malesef 🙁 Ufaklıkları hiç azımsamamak gerekiyor aslında bilgiye gerçekten sadece bilmek amaçlı erişmeye çalıştıklarından çok yaratıcı ve zorlayıcı sorularla karşılaşabiliyorsunuz…Mesele aslında evrene bir çocuğun baktığı gibi merak ve hayretle bakabilmekte..