Amatör Gökyüzü Fotoğrafları Yarışması Devam Ediyor

0

Dünya Astronomi Yılı çerçevesinde Türk Astronomi Derneği (TAD) tarafından “Optronik” firması sponsorluğundaki “Amatör Gökyüzü Fotoğrafları Yarışması” için başvurular devam ediyor. Sizde, herhangi bir zamanda çektiğiniz gökyüzü veya gökcisimleri konulu fotoğrafınızla yarışmaya katılabilir ve bir teleskop kazanabilirsiniz. Son başvuru tarihi 1 Ekim.

Fotoğraflarınızda, doğrudan bir veya birkaç gök cismi ile birlikte yeryüzündeki cisimleri bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca renkli fotoğrafların yanında siyah-beyaz fotoğraflarla da yarışmaya katılabilirsiniz. Başvuru sırasında, fotoğrafınızdaki gökcisimlerinin, yeryüzü veya gökyüzü bölgesinin ismini, çektiğiniz yeri, tarihleri ve zamanları belirtmeniz gerekiyor. Bu nedenle bu bilgileri not almayı unutmayın. Yarışmaya göndereceginiz fotoğraflar daha önce herhangi bir yerde basılı olarak yayınlanmamış olmalıdır. Ancak internet sitelerinde daha önceden yayınlanmış fotoğraflarınızla başvuruda bulunabilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğraflar, astronomi içeriği, özgünlük, teknik mükemmellik, kompozisyon, etki ve artistik ifade bakımından değerlendirilecek.

Ödüller

Yarışmada ilk üçe giren yarışmacılara Optronik Ltd. Şti. tarafından MEADE firmasından teleskoplar hediye ediliyor. Ayrıca 3 adet mansiyon ödülü dağıtılacak. Bunun yanında ödül kazanan eserler TAD ve Optronik Ltd. Şti. tarafından yayınlanacak ve 2009 Dünya Astronomi Yılı için yapılacak etkinliklerde segilenecek.

Birincilik Ödülü: Meade LX90 (20 cm’lik)

İkincilik Ödülü: Meade ETX 125

Üçüncülük Ödülü: ETX 90

Mansiyon (3 Adet): Bresser Lyra (7cm’lik)

Konuyla ilgili bundan önceki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yoruma kapalı.